Nové AirPods – první dojmy

Nebudu se příliš rozepisovat. Plnohodnotné recenze s radostí přenechám jiným. Sluchátka mi dorazily včera a toto jsou opravdu první postřehy:

 • Balení a provedení na jedničku – prostě Apple.
 • Pouzdro jsem čekal lehčí, sluchátka naopak těžší. Nasazená sluchátka prakticky necítíte a pravděpodobně k tomu přispívá i absence spojovacího drátu. Dovedu si představit, že někam vyrazíte a zapomenete, že máte sluchátka v uších.
 • V kapse není pouzdro cítit, nicméně třením o látku kalhot se promění v ebonitovou tyč a začne chytat prach a uvolněná vlákna. Krabička mi nejvíc připomíná pouzdro s dentální nití.
 • Sluchátka drží v pouzdru magneticky a nelze je vyjmout jen obrácením krabičky. Nepomůže ani jemné vyklepnutí. Musíte každé zvlášť chytit dvěma prsty za hlavu a vytáhnout. Máte-li suché prsty, je to obtížnější. Nezkoušel jsem to v rukavicích, ale očekávám, že to bude prakticky nemožné.
 • Už jsem psal na Twitteru, že sluchátka působí dojmem, že má jejich majitel náušnice. Ano, jsou trochu „gay“, ale Apple to takhle dělá.
 • Párování s iPhonem je super jednoduché. Popsáno na mnoha místech internetu.
 • Přepínání mezi iPhonem, Macem a Watch je funkce, kvůli které jsem si vlastně sluchátka koupil a funguje to dobře. Za mě killer-feature.
 • Co zvuk? Zdá se mi, že hrají dobře a nevidím neslyším žádný problém. Upozorňuji, že nejsem žádný hi-fista. Měl jsem obavu, jestli sluchátka nebudou příliš tichá, ale hrají dostatečně hlasitě.
 • Největší výhrady mám k ovládání. Pozastavit přehrávání lze tak, že vytáhnete sluchátko z ucha a můžete ještě mluvit na Siri, když dvakrát klepnete na sluchátko (double-tap). U nás je druhá možnost nepoužitelná, ale v nastavení lze změnit význam double-tap na Pause/Play. S tímto gestem mám docela problém. Ne vždy mi sluchátko reaguje, protože jsem ťapnul blbě nebo na špatném místě. Při opětovném spuštění přehrávání je prodleva, takže si nejsem jistý, jestli jsem gesto trefil dobře nebo mám počkat 2s a hudba se rozjede.
 • Není možné měnit hlasitost. Chybí tlačítko Volume +- a ani na to není žádné gesto. Zatím mě to ale nijak neprudilo. Pokud jste zvyklí přeskakovat písničky nebo se vracet na předchozí track, tak máte taky smůlu. Já tohle dělám velmi málo, takže pro mě bezvýznamné.
 • Vždy, když držím iPhone naležato, tak mám kratší hrany telefonu v dlaních a při sledování videa mi kabel vždy trochu vadil. Tohle je teď prostě paráda a není třeba upravovat držení telefonu (tabletu) kvůli trčícímu drátu.Tohle samozřejmě není vlastnost AirPods, ale všech bezdrátových sluchátek.
Teď bych měl asi říct, že dávám sluchátkům 4 hvězdičky nebo tak něco. Vykašlete se na hvězdičky. Nakonec vždy záleží na tom, jestli jste ochotní za ně dát 5 tis. Já jsem o prázdninách váhal nad B&O H5 (~6700 Kč) a nakonec nekoupil. Teď si myslím, že jsem asi udělal dobře. AirPods jsou docela vymazlený produkt a dle mého názoru s nimi zažijete opruz pouze tehdy, když budete chtít upravit hlasitost a váš telefon bude daleko od gauče.
Tomáš Bleša
Programuju v Javě, podnikám (anneca.cz), mám rád tech.hračky, maso, chytré debaty, nové úhly pohledu, doutníky, whisky a lidi, co se moc nežerou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *