Ten jediný správný způsob

Čas od času potkávám lidi, kteří se mě snaží přesvědčit, že je jen jeden správný způsob, jak něco dělat nebo nedělat. Vždycky, když se s touto tendencí potkám, tak se usměju nebo zakroutím hlavou a občas (což je nejhorší) se začnu dohadovat.

V průběhu let jsem se například dozvěděl, že:

  • Jediné správné espresso je takové to prťavé a správní gurmáni pijí jen takové.
  • Že sandály lze nosit jen bez ponožek.
  • Že křesťanská víra je jediná správná. A když jste křesťan (což nejsem), tak nemáte ještě vyhráno, protože to neprožíváte tím jediným správným způsobem.
  • Že je jen jeden správný způsob, jak jíst sushi.
Občas se zdá, že existuje jen jeden způsob, jak pít whisky, zapálit dýmku, založit firmu nebo uvařit guláš. Ať se podíváte do jakékoliv oblasti, vždy se najde ten jeden pravý způsob a vždy se najde guru, který vám ten pravý způsob rád vysvětlí.
Už je mi přes čtyřicet a to má i svoje výhody. Už se nemusím snažit vypadat cool. Můžu si vzít ponožky do sandálů (protože to je občas praktické), své nové firmě nemusím říkat startup a můžu si kafe uvařit do hrnku (protože mi tak chutná).
Tomáš Bleša
Jednatel a majitel společnosti ANNECA s.r.o., která se zabývá zaváděním CRM systémů v menších a středních firmách. Stěžejními produkty firmy jsou systém InTouch CRM a server www.pravednes.cz.

komentáře 2

  1. When I originally commented I clicked the Notify me when new comments are added checkbox and now every time a comment is added I get 4 emails using the same comment. Is there any way you may take away me from that service? Thanks!

  2. I simply couldn’t depart your web site prior to suggesting that I actually loved the usual info a person supply for your guests? Is gonna be again continuously in order to check up on new posts.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *