Londýnská lekce

Příběh, který jsem se rozhodl konečně po půl roce napsat, je velmi stručný. Musím na událost, která se mi stala v létě v Londýně dost často myslet a občas ji rozebíráme s manželkou u ranní kávy. Byla to pro mě zajímavá lekce společenské morálkyNěkdy v srpnu 2011 jsme s manželkou navštívili na jeden den kamaráda, který tehdy pracovně pobýval v Londýně (jo Pavle, je řeč o tobě :-). Ráno jsme se rozhodli jet londýnskou MHD do centra. I když měl jet náš spoj přibližně každých 10 minut, zamrzli jsme na zastávce dobré tři čtvrtě hodiny. Když jste poprvé v Londýně a máte jen jeden den na prohlídku města, tak zdržení zamrzí. Nejen naše nervozita na zastávce stoupala. Najednou na zastávku přišel starší černoch v ošuntělých šatech a začal sbírat vajgly. Nefunkční městská doprava a homelessák, co nemá na cigára. Takový obrázek se najde i v Česku. Jenže, jakmile ten černoch nasbíral hrst vajglů, tak je nehodil do kapsy. Hodil je do odpadkového koše na zastávce a sbíral dál. Najednou koukáme, že nesbírá jen vajgly, ale i papírky od čokolády a jiné odpadky. Ten starší pán trávil čekání na bus aktivně. Za těch pár minut postupně uklidil celou zastávku a když se na něj někdo podíval, oplácel pohled šibalským úsměvem. Tenhle starší, lehce plesnivý pán mě donutil nejprve se lehce zastydět a poté dlouze zamyslet.

Tomáš Bleša
Programuju v Javě, podnikám (anneca.cz), mám rád tech.hračky, maso, chytré debaty, nové úhly pohledu, doutníky, whisky a lidi, co se moc nežerou.

komentářů 5

  1. Kdepak Kůro, ten postarší černoch byl ve skutečnosti čech na výletě v Anglii. V Anglii je tolik ohleduplnosti, kolik je tam čechů, teda až na Bizwize.

  2. Byl jsem v Anglii a musím říct že jak se tam lidi k sobě chovájí jsem nikde jinde nezažil , slušně mluví a jsou k sobě ohleduplný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *